Dodatečný otisk příležitostného razítka

Vzhledem k velmi nízkému zájmu o dodatečné otisky ručních příležitostných poštovních razítek zajišťovaných odborem PostFila formou pololetních kompletů otisků na speciálních dopisnicích, nebudou již tyto komplety dopisnic s otisky razítek od roku 2018 zajišťovány.

Zájemci o získání otisků příležitostných razítek k jednotlivým akcím v daném roce si mohou připravit své obyčejné zásilky předem a zaslat je v obálce přímo na příslušnou poštovní přepážku, kde je razítko používáno. Otisk lze získat ještě cca 10 dnů po ukončení akce.

Žádosti o odbavení zásilek je nutné adresovat vždy na uvedenou příslušnou poštu, i když je příležitostná přepážka umístěna v jiných prostorách (na jiné adrese).

Na akce, které se konají v sobotu, v neděli nebo ve svátek, je třeba požadavky zasílat v dostatečném časovém předstihu, aby mohly být doručeny na místo určení nejpozději jeden pracovní den před datem konání akce.

Žádosti o otisk příležitostného razítka, které se používá v Poštovním muzeu Praha, je potřeba vždy zasílat na adresu:

Pošta Praha 1 – vedoucí podání
Jindřišská 14
110 00 Praha 1


Dodatečné otisky příležitostných poštovních razítek starších více než jeden rok pořizuje výhradně na dobírku Poštovní muzeum Praha na pamětních listech Poštovního muzea. Jejich prodejní cena činí 21 Kč za 1 kus (včetně DPH). Balné ani poštovné se neúčtuje.

Česká pošta, s.p.
Poštovní muzeum
Nové mlýny 1239/2
110 00 Praha 1

Zdroj: Česká pošta, s.p.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..